Audiobooki – popularne wśród dzieci i dorosłych

Audiobooki – popularne wśród dzieci i dorosłych

  • g0Ld3n
  • 7 czerwca 2023
  • Gadżety
  • Możliwość komentowania Audiobooki – popularne wśród dzieci i dorosłych została wyłączona

Audiobooki już od wielu lat biją rekordy popularności wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. To książki mówione, których można słuchać podczas odpoczynku w domu, a także przerwy w pracy, jazdy tramwajem, autobusem czy metrem. Zastępują tradycyjne książki i pozwalają zatracić się w świecie literatury nawet podczas domowych obowiązków. Dlaczego warto słuchać audiobooków? Odpowiadamy.

Czym są audiobooki?

audiobooki

Audiobooki to nagrania dźwiękowe, które są publikacjami książek czytanych przez lektora. Istnieją płatne, jak i bezpłatne audiobooki. Są to zarówno książki zaliczane do lektur szkolnych, z których chętnie korzysta młodzież i dzieci, jak i książki, które interesują dorosłych np. romanse, kryminały, thrillery czy powieści sensacyjne. Ceny takich książek w formie nagrań dźwiękowych są różne, zależą przede wszystkim od tego, jak dużą popularnością cieszy się dana pozycja. Na ulicach możemy spotkać wielu ludzi ze słuchawkami na uszach. Wiele z nich może właśnie wtedy słucha audiobooka.

Jak słuchać audiobooków?

Audiobooki mogą być nagrane w wielu wersjach. Niektóre z nich znajdują się na płytach CD, które bez problemu możemy odtwarzać w samochodzie, na komputerze, laptopie czy w odtwarzaczu CD. Coraz częściej dostępne są one do odsłuchiwania na telefonach, tabletach czy innych odtwarzaczach multimedialnych. To bardzo wygodny sposób na zanurzenie się w świecie literatury bez konieczności przesiadywania z książką przez wiele godzin. Już od wielu lat zauważalny jest wzrost zainteresowania audiobookami, które mogą pobudzać wzrost zainteresowania pozycjami książkowymi.