Książki Minecraft? Oczywiście!

Książki Minecraft? Oczywiście!

  • g0Ld3n
  • 1 lipca 2021
  • czytelnictwo
  • Możliwość komentowania Książki Minecraft? Oczywiście! została wyłączona

Minecraft to bardzo popularna gra zręcznościowo-przygodowa, w której poruszamy się stworzoną przez siebie postacią w otwartym świecie, zbierając zasoby, transformując ziemię, budując domy czy po prostu, jak sama nazwa wskazuje (ang. mine: kopalnia, ang. to mine: kopać), kopać w ziemi w poszukiwaniu skarbów, minerałów i tego wszystkiego, co potrzebne nam jest do osiągnięcia konkretnego celu, który sami przed sobą stawiamy. Czy fenomen tej gry sprawił, że pojawiły się książki dotyczące Minecraft’a? Oczywiście!

Książki Minecraft: powieści graficzne

Książki Minecraft https://egmont.pl/seria/MINECRAFT,s,625686 mogą przyjmować najróżniejsze formy. Jedną z takich form jest powieść graficzna, a więc książka popularnie nazywana komiksem. W niej to główną rolę gra estetyka i to wszystko, co może zobaczyć oko, ale w połączeniu z tekstem, który pojawia się w różnych formach, na przykład w postaci dymków nad głowami postaci, które chcą coś powiedzieć.

Istnieje wiele książek Minecraft, w których to fabuła gra pierwsze skrzypce, a świat stworzony z kwadratowych bloków jest tylko tłem rozgrywających się wydarzeń. Czytelnik i czytelniczka śledzą więc poczynania i perypetie bohaterów w środowisku, które tak kochają, a więc w świecie Minecraft’a!

Podręczniki

Minecraft jest niezwykle skomplikowaną w swej prostocie grą. Mechanika i zasady gry są banalne, natomiast poziom skomplikowania tworzonych przedmiotów niesamowicie ogromny. Z tego między innymi powodu powstają podręczniki do gry dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Minecraft’em, a także książki dla średniozaawansowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się nowych rzeczy i podwyższyć poziom już posiadanych umiejętności kopania i tworzenia wspaniałych rzeczy w grze.

Gdzie szukać książek Minecraft?

W każdej większej sieciowej księgarni książki Minecraft będą mogły zostać odnalezione bez problemu, jednak warto zmienić kierunek poszukiwań na internetowe, bo to właśnie w internecie można wypatrzeć rzadkie i wartościowe pozycje, których nie dałoby się kupić w inny sposób!