Malowanie figurek

  • g0Ld3n
  • 1 marca 2017
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Malowanie figurek została wyłączona

Gry planszowe dostępne na rynku są coraz bardziej rozbudowane fabularnie, a także wizualnie. W przypadku większości gier bitewnych użytkownik otrzymuje w zestawie figurki, które należy samodzielnie pomalować. Jest to dodatkowa atrakcja, co więcej spersonalizowana armia sprawdzi się szczególnie w przypadku rozgrywek wieloosobowych.

Jak przygotować figurki do malowania?

Pierwszym krokiem do poprawnego przygotowania figurki jest wyrównanie wszystkich niedoskonałości. W przypadku wykrzywienia podstawki, na której umieszczona jest figurka warto wykorzystać zwykłą suszarkę do włosów, rozgrzać nią figurkę i delikatnie wyprostować elementy. Ostatnim etapem przygotowania figurki jest jej dokładne umycie. Teraz można przejść już do malowania.

Malowanie figurek

Ta czynność nie należy do najłatwiejszych i wymaga niemałej precyzji. Warto zaopatrzyć się także w odpowiednie pędzelki i farby. Farby Citadel zapewniają doskonałe krycie, a dostępne kolory dają wiele możliwości koloryzacji. Farby Citadel to także krótki czas wysychania, dzięki czemu można cieszyć się nową armią w krótkim czasie po przeprowadzeniu koloryzacji. Ich skład oparty jest na wodzie, dzięki czemu w czasie malowania użytkownik nie zostaje podrażniony przez nieprzyjemny zapach.